Málnás piskótatallér házilag
- Frissítve:
- 2024.02.15.
Én nagyon szeretem a piskótatallért – mily meglepő! – 😀 legyen szó málna-, eper- vagy narancszselésről. És mivel az elmúlt időszakban egyre többször jött velem szemben a piskótatallér otthoni receptúrája, így természetes volt számomra, hogy elkészítsem és bemutassam nektek.
Őszintén kicsit féltem is tőle, hiszen eléggé bonyolultnak gondoltam főleg a málnazselét, de munka közben rá kellett jönnöm, hogy ez egy nagy tévedés volt a részemről. Szóval nyugodtan álljatok neki, nem fogtok csalódni a végeredményben! A recept valóban vetekszik a bolti verzióval! 😉
Hozzávalók kb. 20 db-hoz
Piskóta elkészítéséhez:
- 2 db tojás (külön vesszük a fehérjét és a sárgáját)
- 60 g cukor
- 60 g liszt
Málnazselé elkészítéséhez:
- 350 g málna (fagyasztott málnából készítettem)
- 60 g cukor
- 45 g akácméz
- 3 lapzselatin
- 3 teáskanál frissen facsart citromlé
Csokiburok elkészítéséhez:
- kb. 200 g étcsokoládé
Lássuk, hogyan is készül ez a málnás piskótatallér
Első körben a piskóta tésztának álljunk neki. A tojásfehérjét a cukorral verjük kemény habbá. Óvatosan keverjük bele a tojássárgákat, majd forgassuk bele az átszitált lisztet. Egy tepsibe (én 34*21 cm-es tepsit használtam) helyezzünk sütőpapírt és erre öntsük ki a piskóta krémjét. 180 Celsius fokra előmelegített sütőben süssük meg, akkor jó, amikor a tészta teteje már kezd aranybarna lenni. Ezután óvatosan húzzuk le róla a sütőpapírt és egy kerek kiszúróval (az enyém 6 cm átmérőjű volt) szaggassunk belőle kis korongokat.
A tészta után a zselének álljunk neki. A málnát botmixerrel törjük át, majd egy szitán keresztül passzírozzuk le a magok miatt. Egy edényben a cukorral a mézzel és a citromlével kezdjük el főzni kb. 20 percig. A végéhez közeledve egy edényben a 3 lapzselatint hideg vízben áztassuk be, majd 5 perc után a vizet kinyomkodva tegyük a málnás keverékhez. Miután feloldódott vegyük le a tűzről. (ne forraljuk!) Keressünk egy tálcát, amire helyezzünk folpackot és így öntsük ki a málnazselénket. Tegyük hűtőbe dermedésig.
Miután elkészült a zselé, egy újabb kiszúrót keressünk, kisebbet, mint amilyet előzőleg használtunk (az enyém 4 cm átmérőjű volt) és a málnazseléből is szaggassunk kis korongokat, amiket aztán a piskótánk tetejére helyezhetünk, így:
A bevonáshoz csokoládét használunk, amit temperálni kell. Egy tálkára helyezzünk egy rácsot, erre ültessük rá a korongokat. A csokoládét így könnyedén rácsurgathatjuk a piskótatallérokra, majd fújjunk rájuk így eltávolítva a felesleget.
Hűtés után a csoki csak úgy ropog a fogunk alatt!
Szuper kis recept, szuper kis édesség! Valóban érdemes egy kis időt szánni rá, mert a végeredmény magáért beszél!